Yalova Meslek Yüksekokulumuz, 06 Şubat 1995 tarihinde Uludağ Üniversitesine bağlı olarak; 3 Program, 59 Öğrenci ve 5 Personel ile Eğitim Öğretim sürecine başlamıştır. Yalova Üniversitesinin kuruluşu ile birlikte, Üniversitenin gelişme merkezi görevini üstlenerek 2008 yılından itibaren “Yalova Üniversitesi Yalova Meslek Yüksekokulu” olarak öğrencilerine Diplomalarını vermektedir. Kuruluşundan günümüze, öğrenci ve öğretim elemanı sayıları sürekli artarak ve Yalova Üniversitesinin vizyon, misyon ve Temel Hedefleri doğrultusunda, düzeyli, AB Kalite Kültürü Denetimini başarıyla geçmiş ve AB Diploma Eki'ne (Diploma Supllement Label) sahip bir Meslek Yüksekokulu olarak eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Üniversite eğitimi öğrencilerin sadece temel ve mesleki bilgilerin alındığı bir yer değil aynı zamanda öğrencilerin hayata daha iyi hazırlandıkları, küresel bir dünyada yaşadığımız rekabetin giderek arttığı, bilimin, bilginin, teknolojinin öne çıktığı günümüzde sizlerin bu yarışı başarılı bir şekilde sürdürebilmeniz için elimizden geleni yapmak bizim asıl görevimizdir. Bu bağlamda Üniversitemizin Meslek Yüksek Okulumuzun çalışanlarıyla, öğrencileriyle ve öğretim elemanlarıyla mesleğine, bilgisine, ülkesine ve insanlığıa değer katan, yenilikçi, rekabetçi ve değer ölçülerine sahip birer birey yetiştireceğimize inanıyorum.


Meslek Yüksekokulu olarak; çağdaş uygarlığın gerektirdiği her türlü donanıma sahip, kendi alanındaki yeniliklere uyum sağlayabilen, toplumun artan bilgi gereksinimini karşılayabilen, iş dünyasının taleplerine cevap verebilen, onların istediği doğrultuda bilgi ve beceri sahibi, yetenekli ve girişimci elemanlar yetiştirmek amaçlarıyla eğitim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

 

Meslek Yüksekokulumuz verdiği eğitim ve öğretimle hedeflediği yüksek kalite standartlarıyla mezunlarına uygulama becerisi kazandırma yetkinliği ile ulusal ve uluslararası düzeyde adından söz ettiren, iş dünyası ile işbirliği içinde geleceğin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamaya yönelik, etkili çözümler üreten, takım çalışmasını teşvik eden, iletişime ve yeniliğe açık bir meslek yüksekokulu olmayı hedeflemiştir.


Bu doğrultuda görev yapan tüm personelimizi tebrik ediyor,  öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

Saygı ve Sevgilerimle,

 

 

Doç. Dr. Pelin BARAN

Yalova Meslek Yüksekokul Müdürü

Etiket: Müdür Mesajı